Ehitajatele

2016.a aastal sõlmis IMTAL koostöölepingu Soome ehitusalal töötavate ametiliiduga Rakennusliitto. Koostöö raames saavad IMTALiga liitunud ehitajad või ehitusalal töötavad inimesed edaspidi Soomes töötades abi ja nõu küsida ka Soome ehitusala töötajaid koondavast ehitusliidust Rakennusliitto.

Rakennusliito loodi 1924a. sellesse ametiühingusse kuuluvad 84 000 töötajat ja suurem osa Soome elukutselistest ehitajatest on Rakennusliito liikmed.

Lisaks puuseppadele ja muudele majaehitajatele kuuluvad Ehitusliitu asfalditöödel töötajad, pinnase- ja vesiehitajad, maalrid, põrandakatjad, ehitustoodetetööstuse töötajad, hoonetehnika töötajad ning veeisoleerijad.

Kui varem oli vaja Rakennusliittost abi saamiseks olla ehitusliidu liige vähemalt pool aastat, siis nüüd kandub nii Eesti kui ka Soome töötaja ametiühingu staaž automaatselt üle.

Näiteks, kui Sa oled Eestis IMTALi liige olnud vähemalt kuus kuud ning otsustad minna Soome ettevõttesse tööle. Sul tekib tööalane mure (maksmata töötasu, lubatud lisatasude mitte maksmine või mõni muu töölepingu või töötajate õiguste rikkumine), siis on Sul võimalus kohe pöörduda Soome ehitusliidu Rakennusliitto poole (varem oleksid pidanud olema ehitusliidu liige vähemalt pool aastat).

Või vastupidi, olles Soomes Rakennusliitto liige vähemalt kuus kuud ja minnes Eesti ettevõttesse tööle, on Sul tööalase mure korral kohe võimalus pöörduda IMTALi poole.

E-mail: ehitajad@imtal.ee
Telefon: +372 6484 593

Nimi

Tööandja

Amet

Email

Telefon

Põhjused